Асбъри, Смит водят номер 7 при жените от Бейлър след Тексас-Арлингтън

АРЛИНГТОН, Тексас - Нападателят на предсезонния AP All-America NaLyssa Smith отбеляза 21 точки с 16 борби, Ja'mee Asberry добави 17 точки с пет 3 точки и седмият Бейлър се оттегли през второто полувреме за победа с 81-54 над Тексас -Арлингтън в четвъртък вечер.

Асбъри, юношият трансфер от Оклахома Стейт, изведе мечките (2-0) напред, за да останат с тайбрек само 1:38 преди полувремето и добави 3-указател по-малко от минута по-късно. Тя откри резултата през второто полувреме с още 3.

„Когато докоснем боята и я изритаме, както направихме при прехода... това са просто полагания за нея“, каза треньорът на мечките Ники Колън. „Тя просто държи защитата опъната и е толкова непретенциозна.“

След само три точки при стрелба 1 от 7 в дебюта си в Бейлър две вечери по-рано, Асбъри беше попитана дали се чувства сякаш се измъква от предсезонния спад, който включваше демонстративна игра.

Прогноза на финала на Стивън Смит

Скромната Асбъри отговори „с надежда“, но съотборничката Кейтлин Бикъл ентусиазирано се намеси: „Да, тя го направи“.

Сара Андрюс добави 15 точки, а Джордан Люис 12 за Бейлър.

Лейди Мавс в началото на сезона получиха 14 точки от трансфера на Стар Джейкъбс, въпреки че всички те бяха през първото полувреме, преди да играят четири минути след това поради умора. Терин Милтън записа осем точки и осем борби.

Колин, бившият треньор на WNBA в Атланта, тренира първия си мач за мечките на арената на кампуса на UT-Арлингтън, която е дом на Далас Уингс на WNBA.

Смит, която завърши 8-от 9 стрелби от терена, направи 26-ия си дабъл-дабъл в кариерата. През третата четвърт, когато Бейлър надмина UTA с 20-9, Смит имаше две откраднати кражби, които превърна в точки. При първия имаше откъсване и тя беше фаулирана след второто, правейки и двете свободни хвърляния за преднина с 51-35.

UTA върна четирима титуляри от отбор, който отбеляза 11-4 в Sun Belt миналия сезон. Лейди Мавс бяха избрани на трето място в предсезонната анкета на конференцията точно преди щата Тексас, който загуби 77-70 в първия мач на Бейлър две вечери по-рано. Мечките не позволиха на UTA да остане близо.

„Превърнахме преднина от 14 точки в преднина от 18 точки в преднина от 25 точки“, каза Колън. „Просто никога не ги пускаме обратно, защото в по-голямата си част се грижихме за баскетбола и се защитавахме.“

ФИЗИЧЕСКИ КОЛЕК

Бикъл, 6 фута старши нападател, изигра рекорд в кариерата си в 29 минути извън пейката. Тя отбеляза седем точки, осем борби, три асистенции и направи три равенства.

„Тя просто е толкова добър играч. Тя остава в рамките на това, в което е добра“, каза Колин. — Знаеш, че тя ще се бие. Тя е физическа.

Бикъл беше болен и планираше да прекара по-голямата част от петъчния почивен ден в почивка, но обича всяка минута на пода.

„Просто винаги искам да бъда играчът на лепило“, каза Бикъл. „Чувствам, че просто искам нещата да изглеждат гладко. Искам да се представим най-добре. '

ГОЛЯМА КАРТИНА

Бейлър: Мечките все още се приспособяват към нападението си в по-професионален стил, но стреляха много по-добре топката отвъд дъгата. 3 на Асбъри в края на първата четвърт за преднина с 24-15 вече беше четвъртият им в мача – те бяха 4 от 25 на 3 в началото. Те завършиха 9 от 25 от далечно разстояние и стреляха 46% (29 от 63) като цяло.

UT-Арлингтън: След изоставане с девет в края на първата четвърт, Джейкъбс отбеляза първите 10 точки в серия 13-4 на UTA, за да започне втората четвърт. Lady Mavs изравниха на 28 при 3-указател на Клеър Частейн – единственият им, докато излязоха 1 от 17 от далечно разстояние. Те също се изравниха при 30-30 и 32-32, но така и не продължиха. Те изоставаха с 38-32 на полувремето.

СЛЕДВА

Бейлър играе у дома срещу Ню Орлиънс в понеделник вечерта, третият мач за седем дни за откриване на сезона.

ЮТ-Арлингтън е у дома в събота, за да играе със Сам Хюстън.