Chiefs се облягат на D, за да напълнят Prescott, Cowboys в победа с 19-9

Канзас Сити, Мисис. — Канзас Сити Чийфс играха толкова ужасно в защита по-рано този сезон, че Далас Каубойс и тяхното най-високо нападане вероятно се чувстваха уверени, че могат да продължат нещата в неделя вечер.

Крис Джоунс и останалите ръководители направиха категорично изявление за обратното.

Джоунс натрупа 3 1/2 чувала, докато форсира и възстановява един, а Charvarius Ward и L'Jarius Sneed изправиха куотърбека на Cowboys Dak Prescott в решаващи моменти в играта, помагайки на водещите AFC West Chiefs да претърпят 19-9 победа над Каубоите в забележимо шумния стадион Arrowhead.

кога е купата на райдърите през 2016 г

„Имахме няколко тежки седмици. Имахме много контузени момчета. Това не беше щракване“, призна Джоунс, „но като вземете всичко предвид, ние все пак можехме да се състезаваме. И да се върнем всички и да изградим тази химия, мисля, че това е огромна част от нашия успех в момента.

Защитата помогна за спасяването на Патрик Махоумс, който имаше 260 ярда пасове с прехващане и засичане. Clyde Edwards-Helaire добави 63 ярда бягане и тъчдаун за Chiefs (7-4) при завръщането си от контузена резерва.

„Целият този сезон имаше много възходи и падения за всички“, каза Махоумс, чийто отбор въпреки това е 4-0 срещу NFC East и се сбогува с поредица от четири победи. „Имахме мачове, в които събрахме много точки и играхме добре, и мачове, в които не сме, и все пак намерихме начин да спечелим.“

Прескот беше задържан на 216 ярда подаване и две прехващания за Каубоите, въпреки че му липсваше много помощ.

Отляво Тайрън Смит пропусна третия си пореден мач с контузия на глезена. Амари Купър даде положителна проба за COVID-19 в петък, а колегата си, CeeDee Lamb получи мозъчно сътресение малко преди полувремето. А бек бек Езекиел Елиът изглежда ощипа глезена си в началото, въпреки че завърши играта с девет пренасяния на 32 ярда.

„Имахме здрави 48 играчи, готови за игра“, каза треньорът на Каубоите Майк Маккарти. „Имахме много момчета, които не можеха да играят в играта. Това е НФЛ. Това е ходът на един сезон.

Micah Parsons беше най-голямото светло място за Cowboys (7-3), наложи опипване и получи още два чувала, тъй като най-резултатното нарушение в NFL беше 5 от 15 при трета надолу и 276 ярда общо.

„Никога не съм обезсърчен, а вбесен, да, със сигурност“, каза Прескот. „Особено когато имате възможност да излезете и да играете срещу отбор, който е участвал в Супербоул през последните две години и имахме шанс да покажем на какво сме способни. Но това е устойчив отбор, който ще продължи да се бори и да се подобрява, мога да ви кажа.

Чифс направиха точно същото нещо след тежки първи седем седмици, които ги оставиха 3-4 и последно в AFC West. Те елиминираха много от оборотите и наказанията, които попречиха на нападението им, а отбрана, която беше исторически неспособна през септември и октомври, се превърна в свиреп, хвърлящ топката шайка през ноември.

Просто попитайте Прескот, който прекара голяма част от неделята, бягайки от него.

Mahomes последва представяне от 406 ярда, пет тъчдаун срещу Raiders, като разби Каубоите през първото полувреме. Той поведе Канзас Сити в марш от 86 ярда, който завърши с директен щрак на Травис Келс за тъчдаун, след което той поведе 65-ярдово шофиране няколко минути по-късно, което завърши с краткия TD пробег на Едуардс-Хелаър.

Всичко, което Cowboys успяха, беше гол от полето на Greg Zuerlein и те изостанаха 16-3 на почивката.

езеро Елмо ферма за коледна елха

Zuerlein удари още два през второто полувреме, а Харисън Бъткър добави още един гол от полета за Канзас Сити, тъй като отборите размениха глупави грешки, които им попречиха да стигнат до крайната зона. Mahomes получи пас, отскочил от ръцете на Kelce за ново прихващане, а Cowboys имаха обещаващ удар след дузпа с фалстарт.

The Chiefs се увериха, че Каубоите никога не влизат в едно владение през останалата част от пътя.

„Всяка седмица е голямо предизвикателство и говоря за победи и загуби, тези възходи и падения – отборите са предпочитани и биват. Това е лудост“, каза треньорът на Chiefs Анди Рийд. „Просто трябва да си държим носа и да се държем и да приемаме всеки мач така, както идва. Все още нищо не сме доказали. Можете да говорите за всичко това след сезона; иди намери остров и разкажи на всички за него. Но точно сега не толкова.

ИЗКУШИТЕЛНИ ИНТЕРМИ

Отборите почти се сблъскаха в края на първото полувреме, когато Келвин Джоузеф от каубоите откъсна шлема на Рашад Фентън, който на свой ред започна да се подиграва на страничната линия на Далас. И двамата играчи бяха маркирани за компенсиране на дузпи.

НАРАНЯВАНИЯ

Каубои: Ламб беше наранен при качване за скока в крайната зона близо до края на първото полувреме. Уорд го вдигна и Ламб кацна силно. До съблекалнята му помогнаха треньори и не се върна. ... FS Донован Уилсън напусна с контузия в рамото през четвъртата четвърт.

Chiefs: Chiefs FS Tyrann Mathieu беше добавен към списъка с контузени като съмнителен около три часа преди началото. Но след като работи с треньора Рик Бъркхолдър преди мача, трикратният All-Pro обяви, че е готов да тръгне. ... RB Джерик Маккинън нарани подколенното си сухожилие през първата четвърт. ... Фентън нарани дясното си коляно в четвъртата четвърт.