Дюшен вкарва 2-ри гол в OT, Predators изпреварват сините с 4-3

СВ. ЛУИС – Мат Дюшен отбеляза втория си гол в мача с 2:01 след продължения, давайки на Нешвил Предейтърс победа с 4-3 над Сейнт Луис Блус в четвъртък вечер.

Ударът на Дюшен с китката победи вратаря Джордан Бинингтън по късата страна. Това беше единственият удар, който Нашвил имаше в продължението.

Дюшен даде заслуга за победителя в играта на Микаел Гранлунд, който асистира и за четирите гола на Нашвил.

„Успях да го прочета и да вкарам“, каза Дюшен. „Той играе страхотно. Хубаво е да бъдеш награден. Голямото нещо за мен е, че изобщо не съм доволен. Искам да продължа да помагам на този отбор и това е най-важното“.

За Хищниците се разписаха още Яков Тренин и роденият от Сейнт Луис Люк Кунин.

Треньорът на Нашвил Джон Хайнс беше щастлив да си тръгне с две точки и да сложи край на пътуването от шест мача при 4-1-1.

„Много ми хареса как играхме. Момчета влязоха и бяха включени“, каза Хайнс. „Трябваше да намерим начини да вкараме. Мислех, че сме освободени. Това беше наистина добра победа на характера. Показахме психическа издръжливост.

който е Уенди в родена да бяга

Два пъти за сините се разписа Джордан Киру, а гол отбеляза и Владимир Тарасенко.

Тарасенко изравни 3-всички, когато отбеляза при 8:13 от третия период. Тарасенко направи мощен ход и прокара шайбата от вратаря Давид Ритич през малка дупка отстрани с два Хищника, висящи навсякъде. Тарасенко има 12 точки в последните си 11 мача и 31 в 34 мача в кариерата срещу Нашвил.

Ритич изигра първия си мач с Нашвил, след като подписа като свободен агент миналото лято.

Тренин даде преднина на Хищниците с 3-2 при 4:01 от третия с удар с китката от левия кръг на лицево лице.

Нашвил вкара два пъти във втория, за да се противопостави първи на два гола на Сейнт Луис.

Само 17 секунди след периода, Duchene щракна в китката от горната част на слота. Той отбеляза 11 точки (шест гола, пет асистенции) в последните си девет мача.

„Първият гол на втория, знаете, това не трябва да се случва“, каза треньорът на сините Крейг Берубе. — Там веднага сме твърде пасивни. Но не мислех, че е толкова лошо след това, честно казано.

Кунин, който направи асистенция при първия гол на Дюшен, отбеляза втория си този сезон с бекхенд при 7:43.

Киру взе пас от Тайлър Бозак и победи Ритич при удар с китката при 12:23. Вторият гол на Киру дойде в силова игра. Колтън Парайко подаде към Киру, който беше сам в десния кръг за лицево лице. Той щракна в китката в 16:47.

„Мисля, че в първия период ние донякъде диктувахме играта“, каза Киру. „Проверявахме усилено, бяхме навсякъде по шайбата, правейки игри.“

Киру е начело на сините с 14 точки, отбелязвайки пет гола и добавяйки девет асистенции. Това беше четвъртият мач с два гола за Киру. Той никога не е имал хеттрик в НХЛ.

Минесота Викинг за драфт 2015 г

„Чувствам се добре“, каза Киру. „Опитвах се да се съсредоточа върху изстрелването на шайбата малко повече, опитвайки се да я махна от клечката си малко по-бързо.“

Това беше първата среща между съперниците от Централна дивизия от февруари 2020 г.

Нашвил спечели 12 от последните си 17 мача срещу Сейнт Луис – включително 10 от последните 14.

„Отдавам голяма заслуга на играчите“, каза Хайнс. „Те го правят ден след ден. Хубавото е, че получаваме награда. Момчетата не си вземат почивни нощи. Играчите ценят играта по правилния начин и отговорността без шайбата. Ако искаш да побеждаваш редовно, трябва да си психически и физически.'

РОСТЪР ДВИЖЕНИЯ

Сейнт Луис назначи новобранеца Джейк Нейбърс в Edmonton Oil Kings от WHL, неговия юношески клуб. Не отговарящ на условията за AHL, младият нападател ще прекара остатъка от сезона с Oil Kings, но няма да изгори първата година от началния си договор. 19-годишният Нейбърс в крайна сметка игра в девет мача за сините, максимумът, който му беше разрешен преди влизането му в сделката от началното ниво. За да заеме неговото място, отборът извика Дакота Джошуа от AHL.

ПРОТОКОЛ COVID-19

Blues G Ville Husso, D Torey Krug и LW Kyle Clifford остават всеки ден поради здравните протоколи за COVID-19.

НАРАНЯВАНИЯ

Blues C Brayden Schenn (горната част на тялото) остава ежедневна. ... Predators D Марк Боровиецки се завърна, след като пропусна четири мача с контузия в горната част на тялото.