Джонсън печели Coca-Cola 600

КОНКОРД, Северна Каролина – Защитаващият шампион в Sprint Cup Джими Джонсън изпревари Мат Кенсет с девет обиколки до края и спечели Coca-Cola 600 в неделя вечерта за първата си победа за сезона.

Джонсън доминираше на Charlotte Motor Speedway, като спечели поула в четвъртък вечерта и води 165 от 400 обиколки в най-дългото състезание на NASCAR.

g&k services inc

Кевин Харвик остана втори, следван от Кенсет и Карл Едуардс. Джейми Макмъри, победителят в състезанието на всички звезди миналия уикенд на пистата, беше пети.

Опитът на Кърт Буш в историята на моторните спортове завърши с 129 обиколки до края, когато той избухна в двигателя. Буш завърши шести в Индианаполис 500, но не можа да завърши 600.

Джонсън скъса равенството с Даръл Уолтрип и Боби Алисън за победи за Купата на пистата със седем. Това беше четвъртият триумф на Джонсън в 600, всяка година най-изтощителният тест за пилотите на NASCAR и неговата 67-ма победа като цяло.

Всеки път, когато Джонсън изоставаше, не след дълго се връщаше на върха, водейки 10 пъти по време на състезанието. Последният тласък дойде, когато той премина покрай Kenseth в завой 4 и никога не беше притиснат през останалата част от пътя. Джонсън прекъсна серия от 13 състезания без победа, която изглеждаше по-скоро притеснителна за другите, отколкото за шесткратния шампион. Майк Маккарн, Асошиейтед прес Джими Джонсън изпревари Мат Кенсет за лидерство в заключителните обиколки на серията Coca-Cola 600 на NASCAR Sprint Cup на Charlotte Motor Speedway в Конкорд, Северна Каролина, в неделя.

Все пак той беше щастлив да празнува отново на Victory Lane - и да даде на състезателите нещо, за което да мислят.

„Те знаят, че сме будни“, каза Джонсън. „Надяваме се, че 48-те вървят натам и можем да дадем на други хора нещо, за което да мислят.

какви места наемат на 15 в Минесота

Харвик спечели две от последните три 600 и този път поведе със 100 обиколки. Той падна назад в последните етапи, тъй като се справяше с проблемите с колата и не можеше да се върне в предната част.

„Имахме нужда от състезание от 700 мили, за да се върнем там, където трябваше да бъдем“, каза Харвик.

Брад Кеселовски държеше лидерството и изглежда изпревари групата No. 48 на Джонсън с крайна спирка на 55 обиколки от края. Но вибрация в машината на Penske изпрати Кеселовски обратно в бокса и обиколка надолу.

тиктакащ шум на двигателя, когато е студен

Голяма част от вниманието преди състезанието беше съсредоточено върху това дали Буш или лидерът по точки Джеф Гордън ще стигне до стартовата линия. Буш заради 850-километровия му преход на юг от Индиана и Гордън заради спазмите на гърба, които се появиха в четвъртък след квалификацията и все още бяха достатъчно тежки в събота, за да напусне пистата рано след само няколко обиколки тренировка.

Но и двамата бяха там, когато зеленият флаг падна, въпреки че пристигането на Буш беше много по-драматично с хеликоптера, който обикаляше пистата и кацаше на полето близо до старт-финалната линия около час преди началото на състезанието.

Той получи бурни аплодисменти и много похвали от феновете и седна на пейката, където се представиха шофьорите. Докато колегите и конкурентите си проправиха път нагоре по стъпалата, повечето се погрижиха да разговарят с Буш или да му стиснат ръката за добре свършена работа.

Буш имаше малко късмет да остане в лидерската обиколка, като два пъти спечели оферта за късметлийско куче, след като мина една обиколка надолу, за да се върне сред лидерите. В крайна сметка той стигна до топ 10.