Мачът се изплъзва, тъй като волейболът на Gophers губи от Badgers в пет сета

Волейболният отбор на Gophers размени удари с Уисконсин в неделя, преди да загуби в пет сета в мач от топ 10 в Maturi Pavilion пред обявената публика от 5700 души.

lakeville motor express roseville mn

Gophers дадоха на Язовците едва третия си петсетов мач за сезона, а три от сета отидоха до допълнителни точки.

Минесота (общо 17-8, 12-5 Big Ten) спечели първия и третия сет с 26-24 и 27-25, а Badgers (23-3, 15-3) взеха втория и четвъртия с 25-19 и 28- 26 преди да спечели петата 15-12.

Gophers водеха целия четвърти сет и имаха три мачбола, преди Уисконсин да се обедини и да продължи да победи граничните си съперници за пети пореден път.

„Мисля, че разликата беше само една или две игри тук по отношение на покритие, копаене или замах извън системата“, каза треньорът на Gophers Хю МакКътчън. „Това е игра на инчове. За чест на Уисконсин, те сервираха добре и изиграха чист мач.

Стефани Самеди, която ще се превърне в едно от великите на Gophers за всички времена, има 31 убийства и 20 копания в последния си домакински мач от редовния сезон.

В петия сет Gophers се обединиха, за да изравнят резултата при 6-6, преди язовците да продължат с 4-0 след две убийства на Грейс Лобърг. Минесота дръпна с точка, 13-12, преди Уисконсин да затвори.

Дана Ретке поведе Уисконсин с 21 убийства. Сидни Хили от гимназията в Чамплин Парк имаше 65 асистенции и 16 пробивания.

„Това беше просто епичен волейболен мач. ... Два отбора се разпадаха“, каза треньорът на Уисконсин Кели Шефилд. „Ако бяхме от губещата страна, не бих променил нищо в мача. В момента съблекалнята е по-забавна.

Язовците сега насочват вниманието си към друг мач в тежка категория в петък, когато приемат Небраска. Двата отбора са изравнени за първото място в Голямата десетка.

Гопърс са изравнени на четвърто място и имат оставащи мачове срещу Пен Стейт и Мериленд, и двата на гостуване, в петък и събота.

Шоуто за избор на турнири на NCAA е неделя.