Пропуснат филд гол във финалната игра на Грег Джоузеф изпраща викингите до поражение с 34-33 в Аризона

ГЛЕНДЕЙЛ, Аризона - Защитата на викингите се прегрупира, след като устояпоток от големи пиесиот куотърбека на Кардиналс Кайлър Мъри. Кърк Казинс завърши шест от осемте си паса на 58 ярда, за да настрои опит за гол от 37 ярда за кикъра, който се бе свързал от 53, за да изпрати мача от миналата седмица в продължение.

Докато Грег Джоузеф се нареждаше, за да опита победител в играта късно следобед в неделя, Майк Зимър си помисли, че това ще бъде повърхностният последен акт на добре спечелената победа на пътя.

„Чувствах се добре от този ритник“, каза той. „Знам, че той пропусна допълнителната точка по-рано, но нещата стоят така. Той рита добре, ние сме на закрито, това е перфектна повърхност. Мисля си: „Това трябва да е лесно тук.“ '

Ударът на Джоузеф се отклони на крачка или два извън десния изправен на Стейт Фарм Стейдиъм, запечатайки победа с 34-33 за Аризона, а Цимер тихо свали слушалките си, останал само с положителните впечатления, които бе създал от отбора си през втората половина на дива игра в неделя.

Ако бързият пас на викингите е толкова безмилостен, колкото беше през четвъртата четвърт срещу Мъри, ако Далвин Кук може да продължи да пробива защити и да изскача след големи попадения, ако Казинс може да насочва атаката толкова изобретателно, колкото направи в неделя, „ние ще спечеля много игри, каза Цимер.

В момента обаче викингите са загубили два мача с общо четири точки, преди домакински мачове срещу двойка плейофни отбори за 2020 г. и съперник от дивизията. От началото на миналия сезон 11 от техните 18 мача от редовния сезон бяха решени с шест точки или по-малко; те са 5-6 в тези мачове.

Те се прибират вкъщи за три мача, които могат да променят сезона им, като започват с мача в късния следобед следващата седмица срещу отбор на Seahawks, който е 5-0 срещу клубовете на Zimmer's Vikings и спечели с точка в Сиатъл миналата година.

За да може графикът за 2021 г. да даде видовете резултати, които биха потвърдили текущата посока на викингите, те вероятно ще трябва да премахнат няколко близки.

„Не бих казал, че се изпуска, но имам предвид, че загубихме“, каза широкоприемникът K.J. Озбърн, който вкара при 64-ярдов пас от Казънс за първото си тъчдаун в НФЛ. „Няма значение как губим. Ние загубихме. Треньорът ми в колежа би казал: „Ако те вкарат 50, ние трябва да вкараме 51“. Така че няма значение какво сме направили, какво не сме направили. Ние загубихме.'

В ден, когато Cousins ​​осигури ниво на ефективност, което противодейства на електричеството на Мъри, най-големите оплаквания на викингите бяха за специалните отбори: провалена допълнителна точка на Джоузеф, завръщане с удар на Деде Уестбрук от 6 на викингите, което загуби 4 ярда, удар с пикап в края на първото полувреме, което доведе Кардиналите по-близо до гол от полето. (Джоузеф не беше предоставен на репортери след мача.)

който е Роуз в абатството Даунтън

Грег Джоузеф пропуска удара, когато времето изтича и викингите губят втория си пореден мач. Мда. pic.twitter.com/S1kNMiflmX

— Бен Браун (@BenBrownPL) 19 септември 2021 г

Те също така биха могли да посочат пропуснати задачи при зашеметяването на Мъри от 77 ярда във втората четвърт, когато куотърбекът привлече вниманието на защитниците, докато се носеше отляво и хвърли към Рондъл Мур, докато приемникът стоеше сам покрай страничната линия на Кардиналс.

„Това беше трудна ситуация за нас,“ каза корнербекът Патрик Питърсън. „Просто да си в зоната на покритие и да накараш човек да счупи джоба, който искаш, за да се увериш, че ще продължиш да дразниш своя човек, човекът, пред когото си. Това беше труден куршум за ухапване точно преди полувремето. ... Чувствах се така, сякаш през второто полувреме излязохме с топки, момчета летяха наоколо, правейки удари, правейки игри. Просто не направи достатъчно игри, за да спечели тази игра.'

В края на първото полувреме Казинс и Мъри комбинираха пет паса за тъчдаун; имаха четири непълни паса между тях. Cousins ​​дори беше използвал краката си, за да поднесе две големи собствени игри: 5-ярда блъскане за първи даун, което удължи тъчдаун драйв на Vikings, и 29-ярдово бягане, което надхвърли предишната му кариера дълго с 10 ярда.

След гол от полето на Джоузеф с 25 секунди до края на полувремето, викингите избраха удар с шуба, вместо да оставят Джоузеф да рита дълбоко, опитвайки се да избягат малко повече време извън часовника. Кардиналс започнаха на линията от 34 ярда и след като Мур избяга от опитите на Макенси Александър и Ерик Кендрикс да се измъкнат извън границите с една секунда останала през първото полувреме, Мат Пратер пусна поле от 62 ярда, за да постави Кардиналите водят с 24-23 на полувремето.

BOXSCORE: Аризона 34, Викинги 33

Аризона започна второто полувреме с топката, но при първото хвърляне на Мъри защитата на викингите отговори със собствен гръм. Линейният защитник Ник Вигил падна в зона и подкопа хвърлянето на Мъри към Мур, връщайки го на 38 ярда за тъчдаун, който върна преднината на викингите.

„Току-що падна на моето място [и] прочете очите му“, каза Вигил. „Той го гледаше надолу, така че успях да го счупя и да хвана топката. Мислех, че ще ме хване отзад. Този човек е малко по-бърз от мен, така че ме хвана доста бързо, но успях да му избягам.

Кардиналите си възвърнаха преднината с четвъртия си удар на TD от 75 ярда или повече и караха отново с една точка преднина в края на третата четвърт, след като Мъри удари Ей Джей. Грийн на топка за 29 ярда срещу Башауд Бриланд. На секунда и 9 от 38 на Викингите обаче Стивън Уедърли удари Мъри, когато той насочи топката дълбоко, създавайки лесна възможност за Ксавие Уудс да вземе топката при 4 на Викингите.

Викингите можеха да измъкнат само един гол от полето, за да поведат с 33-31, но пропускът им за паса започна да се отразява на Мъри. Куотърбекът изтича от място, за да се качи с Даниел Хънтър, преследваща го до периметъра, и вместо това беше принуден да хвърли надолу по полето, докато се отдръпва от нападащите паса на Vikings.

Въпреки всичко, което викингите бяха направили, за да овладеят Мъри след електрическото му първо полувреме, с всичките им две извлечения, които бяха допринесли за шансовете им, куотърбекът имаше време за незаличим момент.

Далвин Томлинсън и Хънтър, които завършиха с три разфасовки, притиснаха Мъри в последователните мачове през четвъртата четвърт, а Викингите изпратиха тотален блиц със защити Уудс и Харисън Смит при четвърти и 5 от Минесота 41. Мъри стреля дълбоко към Кристиан Кърк, който беше сам в полето с Александър, и Кърк засече топката над Александър за усилване от 35 ярда.

Камерън Данцлер – играещ корнербек за първи път тази година, докато Бриланд се справи с болки в гърба – прекъсна хвърляне за трето и гол, което беше зад Грийн, докато Мъри беше под напрежение, но Пратер отбеляза зелено поле с 4: Остават 25.

Ударът се оказа последният, който щеше да мине през стълбовете.

„Изглежда повече, отколкото не, почти всеки мач е такъв“, каза Казинс. „Така че мисля, че е по-скоро норма, отколкото изключение, че ще се сведе до крайното задвижване. Просто изглежда, че е така в професионалния футбол.

Подкаст: Пропуснат гол от игра подкопава викингите

Подкаст: Пропуснат гол от полето подкопава подобренията на Vikings в Аризона

Бен Гьослинг и Андрю Крамър обобщават загубата на Викингите с 34-33 от Стейт Фарм Стейдиъм в Глендейл, Аризона.