Една седмица след голям пропуск, кикерът на Викингите Грег Джоузеф е перфектен 6 към 6

Седмица след като пропусна възможен печеливш филд гол в Аризона, Викингс кикер Грег Джоузеф отговори, като направи всичките шест удара, включително три гола от полето през второто полувремеНеделната победа с 30-17 над Сийхоукс.

Джоузеф надмина кикъра на Сихоукс Джейсън Майърс , който влезе в играта, след като постигна рекордните 36 последователни гола в Сиатъл от сезон 2019 г. Той насочи друг, 53-ярд, преди да пропусне опит от 44-ярда през втората четвърт.

Пропускът на Майърс запази викингите в рамките на 17-14 преди полувремето. Те поеха водачеството при следващото шофиране, когато куотърбек Кърк Казинс намерен приемник Джъстин Джеферсън за тъчдаун от 3 ярда. Джоузеф отбеляза допълнителната точка и три гола след полувремето.

„Грег свърши страхотна работа за нас“, каза Казинс. „Ще има много големи удари напред. Това е огромна част от играта.

Джоузеф е направил шест от седем опита за гол от поле, като пропусна само късния опит от 37 ярда в Аризона и девет от 10 опита за допълнителни точки в три мача като кикер на Викингите.

90-дневни условия за плащане

'В очакване на този момент'

В своята 19-та NFL игра, Джеферсън стана най-бързият в историята на викингите със 100 хващания в кариерата, надминавайки оценката с 8 ярда от Cousins ​​през първата четвърт в неделя. Джеферсън, който завърши с девет хващания на 118 ярда и тъчдаун, каза, че не е знаел за рекорда, докато не погледне нагоре към джъмботрона на стадион „Юс Банк“.

До петия си улов за следобеда, Джеферсън отбеляза първото си тъчдаун - 3-ярдово захващане близо до пилона - отбелязано пред феновете на стадион US Bank, който не позволи нито един поради опасения за COVID-19 през 2020 г. по време на новобранеца на Джеферсън сезон. Той празнува със своя запазен знаков танц.

„Беше лудост. Беше толкова енергично', каза Джеферсън. „Дълго време чаках този момент, за да вкарам тъчдаун пред феновете и след това да ударя „Гриди“.

Скалистото начало на Secondary

Защитата на Vikings преодоля неуспешно начало, измъчван от проблеми във вторичния етап. Приемник Seahawks Д.К. Меткалф имаше хващания на 21 и 28 ярда преди полувремето, последното, когато Меткалф разтърси корнербек Патрик Питърсън в покритие и безопасност Ксавие Уудс пропусна захват.

Последва тъчдаун на Меткалф от 10 ярда, когато той победи корнер Башо Бриланд , който беше оттеглен в покритие, в надпревара с крак към предния пилон. Резервен ъгъл Камерън Данцлер замени само Breeland заради контузия в Аризона и той имаше загадъчно съобщение в социалните медии веднага след мача.

„Омръзна ми да си хапя езика за цялата тази ситуация [наистина]“, написа Данцлер в изтрита публикация в своя проверен акаунт в Twitter.

„Дадох им безплатна игра“

Второстепенните Seahawks имаха още повече проблеми с Cousins, които завършиха 30 от 38 паса за 323 ярда и три тъчдауна. Безопасност на Seahawks Куандре Дигс изглеждаше озлобен на терена, след като се справи с Джеферсън в 28-ярда хващане в края на третата четвърт. Джеферсън беше широко отворен, тъй като приемниците на Vikings бяха през по-голямата част от играта.

Дигс прекара антракта преди четвъртото тримесечие в обсъждане на проблеми с безопасността на Seahawks Джамал Адамс и съотборниците му на терена.

„Двойка игри, където очевидно не сме комуникирали и просто им дадохме свободна игра“, ъгъл на Seahawks D.J. тръстика казах. „Трябва да накарате обидата да работи за това.“

Бети Форд клиника палм Спрингс

И т.н.

• С неговия 15-ярд тъчдаун улов през втората четвърт, приемник Адам Тилен има 18 хващания за тъчдаун в последните си 18 мача. „Каза на [Cousins] след тази пиеса, че времето е било подходящо“, каза Тилен. — Ако беше малко по-късно, този предпазител има шанс да ме удари.
  • След като Seahawks бяга обратно на Крис Карсън 30-ярда тъчдаун серия през втората четвърт, задържайки викингите в дефицит от 17-7, Карсън получи само още три докосвания за 3 ярда до края на играта.
  • Защитата на Seahawks загуби дефанзивен край Кери Хайдър заради сътресение през второто тримесечие.