Мъжкият баскетбол на САЩ побеждава Франция, за да спечели златен медал на Игрите в Токио

САИТАМА, Япония – За последните си подгряващи удари преди всеки мач в Токио, Кевин Дюрант изстрелваше топката към гредите, опитвайки се да накара топката да се завърти, без да движи мрежата.

Дюрант се цели високо през цялата олимпиада и улучи своята цел. Най-добрият играч в мъжкия баскетболен отбор на САЩ, на който липсват шепа суперзвезди, Дюрант стана доминиращ играч на Олимпиадата. В събота на Saitama Super Arena в Токио той отбеляза 29 точки, за да изведе САЩ до четвъртия пореден златен медал с победа с 87-82 над Франция.

може ли твърде много въздух в гумите да причини вибрации

Франция победи САЩ в първия мач на отбора на Олимпиадата. Тогава САЩ започнаха да подобряват защитата си и Дюрант започна да организира нападението и САЩ затвориха Олимпийските игри с разцвет.

Дюрант демонстрира обичайното си ударно докосване и очевидна емоция, натискайки юмрук след забиване в първото полувреме и бягайки към скамейката за категорични хай-пети, след като направи тройка през третата четвърт.

Дюрант също така покри всички - от точките гардове до физическия център на Франция Руди Гобер, принуждавайки Гобер да пътува в началото на четвъртата четвърт. Дюрант щеше да завърши с шест борби и три асистенции, както и да поведе всички реализатори, след което щеше да драпне американски флаг около главата и раменете си по време на празника след мача.

„Той е най-добрият играч в света“, каза бившият треньор на Дюрант, Стив Кер, който е асистент в отбора на САЩ. „Просто прекрасен играч. Той направи всичко, от което се нуждаехме.

Джери Коланджело, управляващ директор на САЩ Баскетбол, каза, че за първи път се е срещнал с Дюрант, когато Дюрант е бил първокурсник в Тексас. „Исках той да дойде в нашия лагер“, каза Коланджело. „Той беше със светли очи и храстови опашки и оттогава е такъв.

— Той е специален. Кевин Дюрант е един от най-великите играчи, играли някога за USAB.'

Дюрант е най-добрият голмайстор за всички времена за американските мъже и той избра да играе на Олимпийските игри, въпреки че много от неговите връстници от най-висок профил отказаха по здравословни или лични причини.

Съединените щати нямаше да спечелят това злато без него.

Франция затвори на две точки в началото на второто полувреме и беше в рамките на четири, преди Дюрант да притисне шут за две и три точки около подреждане от Джру Холидей, което направи 56-48, САЩ.

САЩ продължиха с 9-2, за да поведат със 71-57 към края на третата четвърт, като бившият Timberwolf Zach LaVine отбеляза пет поредни точки.

След това Франция удари две тройки, включително една от Ник Батум, за да намали преднината до 71-63 в четвъртата четвърт.

„Да се ​​пребориш през тази пречка срещу страхотен отбор, да се събереш толкова бързо, беше прекрасно да се види“, каза Дюрант. „Беше красиво да бъда част от.“

Нападението на САЩ изсъхна в началото на четвъртата четвърт, отчасти защото отборът спря да дава топката на Дюрант, а Франция намали преднината до 73-70.

Защитата на Съединените щати се подобри драстично с напредването на турнира и американците наложиха нарушение на часовника за удар при първото притежание на защита в играта.

Американците пропуснаха първите си осем удара за три точки в мача, позволявайки на Франция да поведе с 14-10. Дюрант направи първата тройка за САЩ в края на първата четвърт, изравнявайки резултата при 18.

Съединените щати вероятно щяха да спечелят с повече, ако нападението не беше излязло от Дюрант през четвъртата четвърт.

Коланджело се оттегля след тази Олимпиада, след като отново направи баскетбола на САЩ доминиращ. Той знае, че не би могъл да го направи без Дюрант.

„Той обича играта“, каза Коланджело. „Той обича американския баскетбол. Той има такъв характер.

кражба чрез находка: дневници (1977-2002)