Вълците рали през второто полувреме, за да победят Кингс, след като бяха изкрещяни от треньора Крис Финч

На полувремето на победата на Тимбъруулвс със 107-97 над Кралете, Уулвс стреляха с 39% и ужасните 11% от три точки.

Това не беше най-належащият въпрос за треньора Крис Финч, който избра да не показва нито един филм за нарушението. Вместо това той показа няколко клипа с „непростителните“ отскоки на Вълците.

Те нямаше да спечелят, ако позволиха на Сакраменто да има повече нападателни борби (13), отколкото Уулвс имаха защитни дъски (12) през първото полувреме.

„Ако искаш да спечелиш мача, ще отскочиш“, каза Финч за съобщението си на полувремето. „Ще се сведе до това.“

Според Антъни Едуардс само Финч им даде да разберат това по анимационен начин.

— Имаш „Финчи“ да крещи — каза Едуардс. „Това не е той, знаеш ли какво казвам? Когато го направи, трябва да се стегнем. Той блъска вратата, трябва да се стегнем. Не можем да имаме „Финчи“ тук да се държи извън характера.

Финч беше по-спокоен към края на нощта.

Те надскочиха Сакраменто през второто полувреме с 18-17 и Едуардс откри удара си през четвъртата четвърт. Вълците оживиха първи в мач, който започна като състезание за полагане на тухли, но това беше грозно състезание, от което Вълците се нуждаеха, за да намерят начин да спечелят срещу отбор близо до тях в класирането.

Те стреляха 63% през второто полувреме, докато Едуардс имаше 16 от своите 26 точки в четвъртата, за да помогне на вълците да хвърлят няколко повече камъни във водата, отколкото кралете. Финч каза, че всичко се е подобрило, след като отскокът се подобри.

„Най-често се отскачаше“, каза Финч. „Ние отскочихме по-добре през второто полувреме и успяхме да излезем малко по-добре в потока на нашето нападение.“

Едуардс помогна за това през четвъртата четвърт, като удари четири от шест тройки, за да изведе Уулвс напред завинаги. Никога не изоставаха в четвъртата.

„Това, което правя през първото и третото тримесечие, дори няма значение за мен“, каза Едуардс. „През четвъртото тримесечие имам чувството, че имам превключвател, който се включва и имам чувството, че се опитвам да направя всеки удар, който правя, така че почти това се случи.“

Карл-Антъни Таунс направи своя звезден ред през третата четвърт, като удари първите си три удара и отбеляза девет от своите 22 точки, за да извади Вълците от фънка им през първото полувреме.

BOXSCORE: Уулвс 107, Сакраменто 97

След това в четвъртия Таунс каза, че Вълците са свършили по-добра работа, за да помогнат за създаването на Едуардс за успех.

„Поставихме „Мравка“ на места, където той може да успее“, каза Таунс. „Дадохме му няколко мача, които бяха благоприятни за него. Мислех, че той свърши страхотна работа, за да работи.

Както когато Едуардс извади Чимези Мету от Сакраменто от дрибъла и го фалшифицира за лесно полагане, за да направи резултата 89-85 с оставащи 6 минути и 25 секунди.

Предизвикателството за Вълците сега е да последват победа с още една победа, нещо, което е предизвикателство за това ядро ​​от играчи от началото на миналия сезон. Те последваха победа над Лейкърс в петък с катастрофална загуба срещу Клипърс в събота.

Едуардс каза, че Патрик Бевърли е дал някои съвети на отбора преди мача в четвъртък срещу Сан Антонио - че трябва да се справи с този набор от игри по различен начин.

заплащане на главния изпълнителен директор на United Health Care

„Пат каза каквото и да сте направили в Ел Ей, не го правете тази вечер“, каза Едуардс. „Останете в къщата, включете се в [видео] играта. Обадете се на няколко съотборници, нека играем „Call of Duty“, докато не ви се доспи. Спи ти се, заспивай.

Поне ще спят малко по-спокойно.

Време е вълците да направят ход в класирането – или да направят голям ход в списъка?

RandBall: Минесота има четири поредни печеливши игри. Ако вълците не могат да получат никакво сцепление сега, кога ще? Те вече пропиляха една мека част от графика.